Overall Results:

Pos Sail No Fleet Helm Division Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Pts
1st GBR 593 GOLD Jamie HILTON   ASYC (Aberdeen) 1 4 ‑12 3 2 3 9 ‑17 3 25
2nd RSA 525 GOLD Andy TARBOTON   Henley Midmar Yacht Club 2 (RET) 3 7 4 2 (UFD) 8 1 27
3rd GBR 557 GOLD Dan VINCENT MASTER Stokes Bay SC/ RNSA 5 5 4 ‑24 3 ‑22 5 5 2 29
4th GBR 526 GOLD Ian TURNBULL   Ullswater ‑9 9 2 4 1 ‑16 2 7 7 32
5th GBR 550 GOLD Fynn STERRITT   Loch Morlich Sailing Club 8 ‑10 8 5 ‑9 6 1 4 8 40
6th GBR 544 GOLD Ben SCHOOLING   Stokes Bay Sailing Club 10 6 ‑14 ‑11 10 1 4 6 4 41
7th GBR 527 GOLD Dan TROTTER   Derwent Reservoir Sailing Club (RET) 3 ‑18 2 6 9 3 9 11 43
8th GBR 566 GOLD Jono SHELLEY   Largs Sailing Club 3 2 1 8 5 ‑19 15 10 (RET) 44
9th GBR 600 GOLD Alastair CONN   Derwent Reservoir Sailing Club 4 13 (RET) 1 7 4 6 12 ‑14 47
10th GBR 533 GOLD Stuart KEEGAN   Derwent Reservoir Sailing Club 6 1 11 14 13 ‑18 11 16 ‑19 72
11th RSA 487 GOLD Sean THIJSSE   Stokes Bay Sailing Club 12 14 6 ‑20 ‑19 10 13 11 10 76
12th GBR 582 GOLD Paul MOLESWORTH   UCSC 13 16 10 13 12 15 ‑17 1 ‑17 80
13th GBR 58 SILVER Euan HURTER YOUTH Point Yacht Club 11 ‑18 15 10 16 8 7 ‑21 13 80
14th GBR 546 GOLD Ian TROTTER GRAND MASTER Derwent Reservoir Sailing Club 18 11 7 16 8 (DNC) (DNC) 3 20 83
15th GBR 549 GOLD Robbie WILSON MASTER Wormit Boating Club 7 8 5 9 11 (DNC) (DNC) 26 25 91
16th RSA 350 SILVER Brennan ROBINSON   Royal Natal Yacht Club 16 15 17 ‑19 ‑26 5 14 15 9 91
17th GBR 547 GOLD Serega SAMUS GRAND MASTER Wilsonian 14 7 16 ‑22 15 17 18 ‑28 6 93
18th GBR 588 SILVER Adam OVINGTON   Derwent Reservoir Sailing Club 21 (RET) (DNC) 15 20 20 10 23 12 121
19th GBR 219 SILVER Brian GREENSMITH MASTER Welton 19 17 13 18 18 24 24 (DNC) (DNC) 133
20th GBR 552 SILVER Ben YEATS MASTER Chanonry SC 20 19 (RET) 17 21 ‑31 26.5 20 15 138.5
21st GBR 483 SILVER John EVANS LEGEND Derwent Reservoir Sailing Club (DNC) (DNC) DNC 12 RET 21 8 14 24 153
22nd GBR 542 SILVER Ron BARNES LEGEND Thorpe Bay Yacht Club (DNC) (DNC) 9 RET 14 25 22 27 26 160
23rd GBR 367 SILVER Paul RIGG   ELYC (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 7 DNC 2 5 162
24th GBR 255 SILVER Andrew SCOTT   Dbsc (DNC) 21 (RET) 26 27 11 28 24 27 164
25th GBR 200 SILVER Kieran GRAHAM YOUTH Derwent Reservoir Sailing Club (DNC) (DNC) DNC 29 25 14 21 18 22 166
26th GBR 334 SILVER Ian ESCRITT LEGEND Yorkshire Dales Sailing Club (DNC) (DNC) DNC 30 RET 13 12 22 16 167
27th GBR 75 SILVER Callum ESCRITT YOUTH Yorkshire Dales Sailing Club (DNC) (DNC) DNC 27 24 27 19 13 21 168
28th GBR 500 SILVER Tom CONWAY MASTER Derwent Reservoir Sailing Club (DNC) (DNC) DNC 23 22 28 20 29 18 177
29th GBR 590 SILVER Jon SIMPSON   Blackwater SC (RET) 12 (RET) 6 17 DNC DNC DNC DNC 183
30th GBR 394 SILVER Nigel WALBANK LEGEND Lymington Town SC (DNC) (DNC) DNC 25 DNC 12 16 19 OCS 183
31st GBR 167 SILVER Stewart WALKER MASTER Yorkshire Dales Sailing Club 22 20 (DNC) (DNC) DNC 29 26.5 30 29 193.5
32nd GBR 583 SILVER Lee CULLEN   Stokes Bay Sailing Club (DNC) (DNC) RET 21 23 30 29 32 28 200
33rd GBR 586 SILVER John MCAFEE   Derwent Reservoir Sailing Club (DNC) (DNC) DNC RET DNC 23 25 25 23 207
34th GBR 464 SILVER Andrew HOOTON   Holy Loch 17 (DNF) (RET) DNC DNC 26 23 DNC DNC 214
35th GBR 305 SILVER John REEKIE   Bassenthwaite SC 15 (RET) (DNC) 28 DNC DNC DNC DNC DNC 228
36th GBR 287 SILVER Martin KEEGAN LEGEND Derwent Reservoir Sailing Club (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 32 30 31 30 234